Haber Detayı
16 Temmuz 2018 - Pazartesi 10:36 Bu haber 7379 kez okundu
 
15 TEMMUZ DİRİLİŞ RUHU YAŞAMAYA DEVAM EDECEK
15 Temmuz milli birlik ve dayanışma ruhunu ayakta tutmak amacıyla Beşir Derneği, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler başta olmak üzere Türkiye genelinde nöbet tutan vatandaşlarla birlikte hem milli irade nöbeti tuttu hem de nöbet tutan vatandaşlara ikramlarda bulundu. Dernek, yurt genelindeki temsilcilikleri ile gerçekleştirdiği ve binlerce insanın katıldığı bu etkinliklerle 15 Temmuz ruhunu diri tutmaya devam ediyor
Güncel Haberi
15 TEMMUZ DİRİLİŞ RUHU YAŞAMAYA DEVAM EDECEK

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemiz, FETÖ terör örgütü tarafından yapılan hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalmış ve aziz milletimiz canı ve kanı pahasına, tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlık göstererek bu kalkışmayı engellemiş, vatanın bağımsızlığını, birlik ve beraberliğini korumuştur. Türkiye’nin geleceği için bir milat olan bu destansı mücadelenin ruhunu yaşatmak amacıyla Beşir Derneği, yurt genelinde hem milli irade nöbeti tuttu hem de nöbet tutan vatandaşlara ikramlarda bulundu. Beşir Derneği, gece geç saatlere kadar süren ve binlerce insanın katıldığı demokrasi nöbetleri ile her zaman devletin, milletin ve milli iradenin yanında oldukları mesajını yineledi.

 

 

 

 

 

 

15 Temmuz hain darbe girişimi hakkında değerlendirmelerde bulunan Beşir Derneği Genel Başkanı Cevdet Şanlı, “Paralel Devlet Yapılanması (PDY) olarak adlandırılan 15 Temmuz, sadece bu yönü ile tarif edildiği zaman yanlış bir teşhis ortaya çıkacak ve bunun sonucunda yanlış bir tedavi yapılacak demektir. Bunun adı sadece Paralel Devlet Yapılanması (PDY) değildir; aynı zamanda İslam dinine karşı Paralel Din Yapılanması’dır. Bunu sadece devlete karşı bir hareket olarak vasıflandırmak, esas tehlikenin farkında olmamak anlamına gelir.” diyerek konunun pek çok açıdan ele alınması gerektiğini ifade etti. Şanlı, 15 Temmuz’un sadece basit bir kalkışma olmadığını, bu kalkışmanın Türkiye’yi ve İslam dinini yeryüzünden silmek isteyenler tarafından altın vuruş olarak nitelendirildiğini söyledi.

 

Şehitlerin Adları Mazlum Coğrafyalarda Yaşayacak

Beşir Derneği, dünyanın yaşam standartları çok düşük, kıtlığın ve yoksulluğun yaygın olarak yaşandığı bölgelerde, mazlum coğrafyalarda hayata geçirdiği “15 Temmuz Şehitleri Adına 250 Su Kuyusu” projesi ise derneğin yürüttüğü en büyük projelerden biri. Bu projeyle dernek; Çad, Kamerun, Somali, Sudan, Nijerya ve Tanzanya gibi kurak bölgelerde açılacak su kuyularına 15 Temmuz şehitlerinin adlarını verecek. Şu ana kadar açılan su kuyularıyla yaklaşık bir milyon insana temiz su ulaştıran dernek, hem insanlığa can suyu olacak hem de vatanı için canını feda eden aziz şehitlerimizin hatıralarını yaşatacak.

 

 

Kaynak: Editör: armagan güneri
Etiketler: 15, Temmuz, milli, birlik, dayanışma, ruhunu, ayakta, tutmak, amacıyla, Beşi
Yorumlar
Haber Yazılımı