Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 19:09 Bu haber 6405 kez okundu
 
ALBARAKA TÜRK İKİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ
Albaraka Türk’ün dünyanın en iyi katılım bankası olma yolunda gerçekleştirdiği “Biyometrik İmza” projesi “En Yenilikçi Müşteri Odaklı Çözüm” kategorisinde, “Robotik Süreç Otomasyonu” projesi ise “En Yenilikçi Dijital Dönüşüm” kategorisinde, dünyanın en prestijli ödüllerinden olan “Financial Innovation Awards”a damgasını vurdu.
Güncel Haberi
ALBARAKA TÜRK İKİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Türkiye’nin ilk katılım bankası Albaraka Türk, “Biometrik İmza” ve “Robotik Süreç Otomasyonu” projeleri ile finans dünyasının en prestijli ödülü olan Financial Innovation Awards’da iki ödüle layık görüldü. Dünyanın en büyük bankalarıyla finale kalan Albaraka Türk, “En Yenilikçi Müşteri Odaklı Çözüm” ve “En Yenilikçi Dijital Dönüşüm”kategorilerinde birincilik ödülü almaya hak kazandı.

 

Londra Bankacılık ve Finans Enstitüsü’nün tarafından, 21 yıldır düzenlenen Financial Innovation Awards, finans ve bankacılık piyasalarında dünyanın en prestijli ödül programları arasında gösteriliyor. Kazananların Londra’da düzenlenen törende ödüllerini aldığı yarışmada her yıl dünya çapında katılımcılar yer alıyor.

 

Albaraka Türk katılım bankacılığı sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, tüm işlemleri daha hızlı ve hatasız gerçekleştirmek, banka müşterilerini kaliteli hizmetten yararlanması için uygulanan “Robotik Süreç Otomasyonu” projesi ile “En Yenilikçi dijital Çözüm” kategorisinde ödül aldı. Yeni bir bilgisayar yazılımı ile hayat geçen Robotik Süreç Otomasyonu projesi, tıpkı bir insan gibi çalışarak çok daha hızlı, hatasız işlem gerçekleştiren robot yazılım ortalama bir çalışana göre 3 kat daha hızlı çalışıyor ve 7 gün 24 saat yüzde 100 verimlilikle çalışarak işlemleri hatasız olarak gerçekleştiriyor.

 

Yine aynı yarışmada “En Yenilikçi Müşteri Odaklı Çözüm” kategorisinde de Albaraka Garaj girişimi “Techsign” ile sektörde bir ilki gerçekleştirerek hayata geçiren Albaraka Türk biyometrik imza uygulaması ile ödül aldı. Bu proje sayesinde müşteriler, tablet ya da akıllı ekranlar üzerinden bir kalem aracılığıyla imza işlemini hem güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor hem de kağıt tasarrufu sağlayıp doğaya katkıda bulunuyor.

 

Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çetin “Bankacılık sektöründe ilk olma özelliği taşıyan projelerimiz “Biyometrik İmza” ve “Robotik Süreç Otomasyonu” ile uluslararası alanda aldığımız ödüllere layık görülmekten mutluluk duyuyoruz. “Dünyanın En İyi Katılım Bankası Olma” hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile teknoloji alanında aldığımız bu ödüller, Albaraka Türk ailesini hem motive ediyor hem de daha iyi ve başarılı işlere imza atmak için şevklendiriyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALBARAKA, TÜRK, İKİ, ÖDÜLE, LAYIK, GÖRÜLDÜ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı