Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 09:45 Bu haber 5180 kez okundu
 
İstanbul için donduran tahmin! Sıcaklık 1 saatte 10 derece düşecek
İstanbul'da sıcaklık 1 saatte 10 derece birden düşecek ve özellikle akşam saatlerinde İstanbullular kar yağışıyla birlikte oldukça sert bir havayla karşılaşacak.
Güncel Haberi
İstanbul için donduran tahmin! Sıcaklık 1 saatte 10 derece düşecek

İstanbul'da sıcaklık değerlerinin kar sınırının ötesinde olması sebebiyle öğlen saatlerine kadar yağışlar yağmur şeklinde görülecek. Ancak öğleden sonra rüzgârın karayele dönmesiyle birlikte Balkanlar'daki Sibirya kökenli kutup soğukları İstanbul’a giriş yapmaya başlayacak. Soğuk havanın hızlı bir şekilde İstanbul’a giriş yapmasıyla birlikte il genelinde sıcaklıklar 1 saat içerisinde yer yer 10 derece birden düşecek. Öğleden sonra ve özellikle akşam saatlerinde İstanbullular kar yağışıyla birlikte oldukça sert bir havayla karşılaşacak.

METEOROLOJİ'DEN KRİTİK UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Yarın sabah ilk saatlerden itibaren İstanbul’un yeni sistemin etkisi altına gireceği ve gün boyu zaman zaman kuvvetli olması beklenen sağanak yağışların, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışına döneceği tahmin edilmektedir.

 

Kar yağışının perşembe sabah saatlerine kadar etkili olduktan sonra yerini soğuk bir havaya bırakarak terk etmesi beklenmektedir. İstanbul’da çarşamba gecesi, perşembe günü ve cuma sabah saatlerine kadar hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesi beklendiğinden, buzlanma don olayı meydana geleceğinden, trafikte meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: Editör: armagan güneri
Etiketler: İstanbulda, sıcaklık, 1, saatte, 10, derece, birden, düşecek, özellikle, akşam
Yorumlar
Haber Yazılımı